top of page

Letošní Vánoce budou úplňkové

Poslední úplněk Měsíce v tomto roce nastane 29.12.2023 v noci.

Protože úplněk vždy působí několik dní před a po, budou letošní Vánoce úplňkové!

Měsíc bude v Raku, tedy ovlivní na fyzické úrovni náš žaludek, lymfatický systém a sliznice.... proto pozor na přejídání těžkými jídly, zbytečně bychom si zkazili sváteční dny. Zcela jistě bude dobré, když si před Štědrovečerní večeří dáme půst, sobota 23.12. je příhodná k tomu, abychom si odlehčili od jídla, pili jen bylinkové čaje a vodu.

Na Štědrý den k snídani vánočku, k obědu couračku a večer klasickou štědrovečerní večeři. Na Hod Boží a Štěpána opatrně s přejídáním a především s přehršlí dobrot a velkou pestrostí jídel... lépe je si to rozdělit na více dní a zbytečně"neplácat".

27. prosince bude úplňkový den a to je opět příležitost odpočinout si od svátečního hodování a buď si dát celodenní půst, nebo alespoň odlehčit zažívacímu traktu lehkým jídlem, nejlépe bez masa.

Račí úplněk nám přinese více emocionality, můžeme si věci a události brát více osobně než je zdrávo.... tak pozor na zbytečné konflikty, výčitky a pocity křivdy.. na chvilku se vzdálit od ostatních, projít se osamotě venku, sednout si v klidu a zahledět se na světlo zapálené svíčky.. pocítit vděk za Dary, které nám Život dává.... to nám určitě prospěje....

Přeji Vám krásné sváteční úplňkové dny!38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page